100 Парчиња многу Gdstime 12V DC 40mm x 20mm Компресор Радијална Вентилаторот за Ладење Топката Hotend Екструдер За RepRap 3D Печатач

100 Парчиња многу Gdstime 12V DC 40mm x 20mm Компресор Радијална Вентилаторот за Ладење Топката Hotend Екструдер

DEN 15445.92
 

Тековен
Количина на стоки


DC 12 V 2 P 40mm 40x20mm 4cm Ладење Компресор Heatsink Фан
Параметри :
Димензии : 40(L)x400(W)x20(H)mm
Конектор : 2 Pin(2.5)
Номинална Напон : DC12 V
Номинална Струја : 0.1±10% Amp
Номинална Брзина : 10000±10%вртежи во минута
Проток на воздух : 4.59 CFM
Бучава : 28±10%велика британија
Имајќи Тип : Топка
Живот : 50000 часа
Кабел Lenght : 100cm
Тежина : 28g/еез
пакување вклучуваат : 100 компјутери
ПРЕВОЗОТ
Производите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот. Ние брод на Адреса на Aliexpress.Ве молиме бидете сигурни дека тоа се точни и ажурни. Превозот Логистика :
Кина Пост,хонг конг Пост,Singpost,DHL,Fedex,ТНТ,итн Испорача време : Обично 15-35 дена ,тоа ќе биде одложен од страна на празници,страшно се временски или други unexcepted ризици.
ПЛАЌАЊЕ
Alipay, Кредитна Картичка,western union,Money Gram, итн. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ . ЗАЧУВАМ ќе се одржи на плаќање, се додека не добиете вашата цел со задоволство.
ПОВРАТНИ информации
Повратни информации е витален дел од Али заедница и ние се обидуваме се потрудиме да заработите вашиот Positive Feedback. Ние ќе работиме напорно за да го реши секој проблем што може да се излезе, па ве молиме контактирајте со нас пред да замине било Негативни Повратни информации,Лоши повратни информации не е подобар начин да се реши проблемот. Pls контактирајте со нас пред да замине на неутрален или негативен фидбек. Како сериозна и одговорна продавачот,ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.Благодарам многу!
ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ
Ние им овозможи размена ако клиенти се задоволни со производот, сепак клиенти се да ги сноси freightage на враќање и замена. Купувачите мора да не контактирате доколку имате потреба да се вратите или размена во рок од 5 дена, кога сте примиле пакетот.
ЗА НАС
Ние работиме за да ги понудиме најдобрите производи и услуги!Добредојдовте на порака во секое време и ќе биде среќно до одговор,обично во рок од 24 часа. : ) Ние можеме да снабдување на големо и ОЕМ.

Други карактеристики

Имајќи:
Топката имајќи
Бучава:
26dBA
Бренд Име:
gdstime
Број На Модел На:
DC GDT4020B12V2P2.5 1D
Примена:
Компјутер Случај
Линии:
2 линии
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
AMD, INTEL
Пакет:
No
Тип:
Фан
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Фан Живот:
50000 часа
Фан Големина:
40x20mm
is_customized:
Yes
Фан Големина:
4 см

Најдобри понуди