1pc R0.25/R0.5/R0.75/R1 месо тело 4mm 2F HRC55 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот ЦПУ Мелници мелење секачи нож

1pc R0.25/R0.5/R0.75/R1 месо тело 4mm 2F HRC55 Волфрам солидна карбид Обложени Заострените Топката Носот Крајот

DEN 297.00
DEN 348.96
 

Тековен
Количина на стоки

5 мм;
· Вкупна Должина : 50mm;
Сите заострените Топката носот endmills : Item Големина Флејта Радиус
(R) Flute должина
(L1) Месо Тело Дијаметар
(д1) Целокупната должина
(L) Агол(Б) R0.45°
Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : · Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; · Тешко дрво, иверица, итн; Карактеристики : · Користете врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; · Одлично чип отстранување ефект! · Висока површинска заврши одлична работа! · Долг животен век;.76° R1-D4-15-50 2 1.75/R1*D4*50 L*2 F CNC мелење секачи
· Flute : 2 Флејта;
· Работел материјал HRC : 0~HRC55
· Радиус : 0.18° R2-D8-45-85 2 2.02° R2-5/4"-1/4"-3" 2 1.39° R2-D8-60-100 2 2.50 5/4" 1/4" 3" 3.42° R1-D6-20-50 2 1.1° R1-D8-60-100 2 1.75/1mm ;
· Премачкување : Tialn;
· Месо тело со Дијаметар : 4mm;
· Сечење Должина : 15mm или 20.75 5/4" 1/4" 3" 4.50 5/4" 1/4" 3" 4.91° R2-D10-70-110 2 2.

Други карактеристики

Димензии:
R0.25xD4x15x50L, R0.5xD4x15x50L, R0.75xD4x15x50L, R1xD4x15x50L, R0.25xD4x20.5x50L, R0.5xD4x20.5x50L, R0.75xD4x20.5x50L, R1xD4x20.5x50L
Вкупна Должина:
50mm
Дијаметар:
4mm
Обложување:
TiAIN
Материјал:
Карбид
Бренд Име:
JERRAY
Тип:
Крајот Мелница
Број На Модел На:
R0.25-R1*D4*50L
Радиус:
0.25/0.5/0.75/1mm
Месо тело дијаметар:
4mm
Флејта должина:
15mm или 20.5 mm
Флејта:
2 флејта
Соодветни Материјали:
нерѓосувачки челик,леано железо,Cu,Al,тешко дрво
HRC:
HRC55

Најдобри понуди